ماجرای کامل سقوط جت شخصی ترکیه ای در شهرکرد

ماجرای کامل سقوط جت شخصی ترکیه ای در شهرکرد

جان باختن سرنشینان معروف جت شخصی ترکیه ای در ایران

به نقل از مدیر کل روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور، هر ۱۱ سرنشین هواپیمای ترکیه ای که از شارجه ی امارات به مقصد استانبولhttp://www.badgasht.com/در حرکت بودند، در پی گذر از آسمان ایران و در شهر کرد ابتدا از رادار خارج شده و سپس در برخورد با کوه دچار حادثه شده اند. برای بررسی مشروح خبر سقوط جت ترکیه ای در شهر کرد در ادامه با بادگشت همراه باشید .

جت شخصی چلنجر بمباردیر 604
مطالب مرتبط:
علت سقوط

هواپیمای سقوط کرده یک فروند جت شخصی چلنجر بمباردیر ۶۰۴ است که همانطور که در مقدمه گفته شد، از شارجه عازم استانبول بوده است و متاسفانه در ادامه ی مسیرش، در حوالی شهر کرد سقوط کرده است.

با توجه به این مسئله که رجیستر هواپیمای فوق TC-TRB است، هواپیماهنگامی که بر فراز منطقه ی اردل ناقان شهرکرد پرواز می کرده است، پس از درخواست کاهش ارتفاع از رادار خارج شده است.

این حادثه عصر دیروز، در شهر کرد رخ داده است. بعد از گزارش این حادثه، تیم امدادی هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری به محل حادثه که در منطقه ی جرجستان واقع شده بود، اعزام شدند.

نقشه ای از سقوط

متاسفانه هر ۸ مسافر این هواپیما به همراه ۲ خدمه ی پرواز و ۱ کاپیتان که همگی هم زن بودند، از این حادثه جان سالم به در نبردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی کشور ترکیه، این هواپیما متعلق به شرکت باشاران بوده است و سرنشینان این پرواز، مینا باشاران دختر حسین باشاران رییس هیئت مدیره هلدینگ باشاران به همراه دوستان خود بوده است.

صفحه ی اینستاگرام خانم باشاران نشان از این حکایت می‌دهد که او پیش از ازدواجش در ماه آینده، به همراه دوستانش برای یک سفر تفریحی به کشور امارات رفته بوده است. دکتر کرم کینیک رییس هلال احمر ترکیه، در حساب توئیتر خود نام مسافران هواپیما را در ابتدای امر منتشر کرده بوده است.

صحنه ای از سقوط هواپیما

خلبان این پرواز، قبل از وقوع سانحه به مرکز اعلام نقص فنی در هواپیمای خود را گزارش کرده بوده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری به این مسئله تأیید کرده است که این هواپیمای شخصی، درحریم هوایی ایران از صفحه رادار برج مراقبت محو شده است. به گزارش رسانه های دولتی کشور، این هواپیما به کوه های شهر کرد برخورد کرده است.

البته در این میان گزارش‌های دیگر حاکی از آتش گرفتن موتور هواپیما پیش از سقوط را می دهد. هواپیما پس از سانحه آتش گرفته اما به گزارش حاضران در صحنه و دیگر رسانه ها، شعله های آتش لاشه ی هواپیما اکنون خاموش است.

مینا باشارن به همراه خانواده اش

با توجه به قانون سازمان جهانی ایکائو، به این خاطر که این حادثه در خاک ایران اتفاق افتاده است، کشور ایران مسئول بررسی این سانحه است و باید دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشور این پرونده را مورد بررسی قرار می دهد.

به گفته ی مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس ایران، ابتدا نیروهای بومی به لاشه ی هواپیما ترکیه ‌ای رسیده اند ولی تمام اجساد سرنشینان در آتش سوخته است  و برای تشخیص هر یک از آنان و تشخیص هویت به آزمایش دی ان ای نیاز است.

وزارت خارجه ایران در بیانیه ‌ای کوتاه، تاسف عمیق خود را از این حادثه اعلام نموده است.


نظرات

نظر دهید...


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0