آخرین اخبار لغو ویزای آمریکا

آخرین اخبار لغو ویزای آمریکا

ه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا علیه چهار کشوری که از پذیرفتن اتباع مسترد شده از آمریکا امتناع کرده‌اند، تحریم‌های روادید وضع کرده است.

واشنگتن‌تایمز، این روش را روشی دانسته که تا کنون کمتر از آن استفاده شده، اما در وادار کردن کشورها به اطاعت از آمریکا موثر بوده است.

مقام‌های وزارت امنیت داخلی و وزارت خارجه آمریکا این اقدام دولت ترامپ را تأیید کرده‌‌اند اما اشاره‌ای به نام این چهار کشور نکرده‌اند.

ترامپ در دوران رقابت‌های انتخاباتی وعده داده بود کشورهایی که از پذیرش اتباع مسترد شده امتناع می‌کنند را هدف تحریم قرار خواهد داد. 

برخی منابع به روزنامه واشنگتن‌تایمز گفته‌اند کامبوج، اریتره، گینه و سیرالئون چهار کشوری هستند که علیه آنها تحریم ویزا وضع شده است.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفت: «می‌توانیم تأیید کنیم که وزارت خارجه اطلاعیه‌ای از وزارت امنیت داخلی درباره چهار کشور دریافت کرده که از پذیرفتن اتباعشان امتناع کرده یا در بازگرداندن آنها تأخیر داشته‌اند.»

وی اضافه کرد که وزارت خارجه آمریکا مطابق با اطلاعیه دریافتی صدور روادید برای این اتباع چهار کشور را معلق کرده است.


نظرات

نظر دهید...


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0